• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg

V Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

W sobotę, 13 stycznia 2018r., w kinoteatrze Polonez odbył się V Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, którego organizatorem była nasza szkoła,  a patronatem objął Prezydent miasta Skierniewice.

Ponad trzydziestu solistów z ośmiu skierniewickich szkół rywalizowało w trzech kategoriach. Jury zgodnie podkreśliło, że poziom uczestników był bardzo wyrównany, a organizacja konkursu „zapięta na ostatni guzik”. W przerwie konkursu wszyscy skosztowali jubileuszowego tortu, który wykonany i sponsorowany został przez cukiernię „Długosz - Duda” p. Jana Kolisa.

Jury w składzie: p. Sławomir Trochonowicz - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina  i Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach, p. Elżbieta Budnik - wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie, pracownik Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach,  p. Renata Libera – instruktor teatralny i nauczyciel Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach, p. Artur Sułek – muzyk i kompozytor, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kat.1 kl. I-III SP

I miejsce: Jan Tandecki SP9

II miejsce: Zofia Wiśniewska ZSSO SP5

III miejsce: Dominika Bugalska SP7

wyróżnienia: Dominika Piłat SP4, Antonina Nagórka ZSSO SP5, Natalia Błaziak SP2, Maja Koprowicz SP2, Nika Plucińska SP4, Lena Sawicka SP9

Kat.2 kl. IV-VI SP

I miejsce: Michał Gołębiowski SP7

II miejsce: Liwia Heichman SP4

III miejsce: Natalia Sałajczyk SP7

wyróżnienia: Weronika Góraj ZSSO SP5, Inez Olczyk ZSSO SP5, Jakub Kubik SP1, Hanna Wojciechowska Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Źródła”

Kat.3 kl. VII SP i II-III Gim.

I miejsce: Małgorzata Miklaszewska ZSSO

II miejsce: Alicja Baran ZSSO

III miejsce: Weronika Łagowska SP2

wyróżnienie: Wiktoria Zjawińska SP2

Specjalne wyróżnienia organizatora konkursu otrzymały również: Natalia Błaziak SP2    Inez Olczyk SP5 i Małgorzata Miklaszewska ZSSO

 

Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom: p. naczelnik Iwonie Górniak,

p. wizytator Joannie Paćkowskiej, całej dyrekcji naszej szkoły – p. Sławomirze Wenus,

p. Teresie Petelewicz, p. Alinie Nagórce, p. Karolowi Rzepeckiemu, a także p. Agnieszce i p. Dariuszowi Chęcielewskim, oraz wszystkim nauczycielom przygotowującym swoich podopiecznych.

Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Skierniewice, Rada Rodziców ZSSO, Centrum Techniki Biurowej p. Marcina Zawadzkiego, Cukiernia Długosz-Duda p. Jana Kolisa, p. Agnieszka i p. Dariusz Chęcielewscy, p. Robert Galiński, AIB p. Bożena i p. Ireneusz Czekalscy.

Dziękujemy również p. Piotrowi Bigosowi za udostępnienie sali w kinoteatrze Polonez oraz wszystkim pracownikom, którzy udzielili nam swojej pomocy.

Zespół organizacyjny konkursu: p. Iwona Galińska, p. Marzanna Śmiechura, p. Jagoda Czajkowska, p. Anna Miklaszewska, p. Katarzyna Kowalska, p. Anna Dąbrowska,

p. Sylwia Dębowska, p. Wioletta Sieradzka

Konkurs prowadzili uczniowie ZSSO: Anna Dzięgielewska, Małgorzata Miklaszewska i Wojciech Milczarek

Opr. i fot. A. M.

 

JASEŁKA

 

Komunikat dotyczący półkolonii zimowych

Komunikat dotyczący półkolonii zimowych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Skierniewicach organizowanych przez Miasto Skierniewice w budynku Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących.

Półkolonie zimowe organizowane są w dniach 29.01.2018r. – 09.02.2018r.
Karty kwalifikacyjne uczestnika wypoczynku wydawane będą od poniedziałku - 18.12.2017r. w sekretariacie szkoły w godzinach pracy 7.30 – 16.00. Ilość miejsc ograniczona.

Warunkiem uczestnictwa w zimowisku jest złożenie do dnia 22.12.2017r. prawidłowo wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika oraz wniesienie opłaty w wysokości 4,50/osobodzień za wyżywienie w pierwszym dniu pobytu dziecka na półkoniach.

W przypadku, gdyby Organizator dysponował wolnymi miejscami, w dniu 27.12.2017r. zostaną wydane Karty kwalifikacyjne uczestnika wypoczynku dla osób, które
nie miały możliwości pobrania kart w pierwszym terminie. O przyjęciu dziecka będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa w zimowisku jest złożenie prawidłowo wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika do dnia 28.12.2017r.oraz wniesienie opłaty w wysokości 4,50/osobodzień za wyżywienie w pierwszym dniu pobytu dziecka na półkoniach.

 

Ogłoszenie

 

   

Andrzejki

Andrzejki w naszej szkole upłynęły pod znakiem wspólnej, udanej  zabawy zorganizowanej przez samorząd szkolny. Dyskotekę prowadził Dj Burzynsky a wróżby andrzejkowe jak co roku przygotowali uczniowie aktywu bibliotecznego.

Opr. i foto A.M.

 

„Nie Zmarnuj Swojego Życia”

„Nie Zmarnuj Swojego Życia!” – to przesłanie usłyszała młodzież w naszej szkole.

Dla Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE) nie ma tematów tabu. Sami wiele przeżyli. Wiedzą, jak trudny start mają niektórzy nastolatkowie i jak bardzo trudno o asertywność wśród grupy rówieśniczej. Od ponad 4 lat spotykają się z młodzieżą i uświadamiają ich o skutkach uzależnień. Ich zadaniem jest motywowanie uczniów do nauki pokazując, jak wiele mogą stracić wybierając złą drogę.

Projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia” skierowany jest do młodzieży w całej Polsce. Podczas dwugodzinnego, dynamicznego spotkania, mini-wykłady o charakterze profilaktycznym przeplatają się z muzyką Rymcerzy – rapem z wartościami. Projekt powstał z inicjatywy raperów oraz Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Inicjatywę objął patronatem honorowym Rzecznik Praw Dziecka oraz Łódzki Kurator Oświaty.

Do tej pory Bęsiu i Dj Yonas (tworzący skład Rymcerze) dotarli ze swoją inicjatywą do ponad 260 000 uczniów podczas 400 spotkań. 17 listopada 2017 roku pojawiła się ich najnowsza płyta pt. „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Zapraszamy na darmowy koncert hip-hopowy Rymcerzy, który odbędzie się w piątek 24 listopada o godz. 18:30 w Centrum Kultury i Sztuki.


   

Strona 6 z 12