• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg

SZÓSTOKLASIŚCI NA WYCIECZCE

 

ŚLADAMI PIERWSZYCH PIASTÓW

W dniach od 11 do 13 czerwca 2014r. uczniowie klasy VIc (wychowawczyni – pani Agnieszka Chodowiec) oraz uczniowie klasy VIb (wychowawczyni – pani Sylwia Dębowska) pojechali na wycieczkę do Poznania, Biskupina i Wenecji.

Dzieci zwiedziły piękny i zabytkowy Poznań w formie gry miejskiej, poznały legendę o poznańskich koziołkach, a także smakowały przepysznych rogali marcińskich. W Biskupinie uczniowie obejrzeli osadę obronną kultury łużyckiej. Wczesnośredniowieczna osada , domy pierwszych rolników, zajęcia ludności z okresu wczesnopiastowskiego  bardzo się uczniom podobały. Wychowankowie mieli możliwość zwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodnika. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gnieźnie. Uczniom  zostały przypomniane dzieje Gniezna, a także królewska przeszłość Polski. W Koninie obejrzeli seans w kinie 6D.

Wychowankom podobały się zajęcia integracyjne z instruktorami zorganizowane na terenie ośrodka Wiktorowo (survivalowy tor przeszkód i gry terenowe).

Do Skierniewic wszyscy wrócili zadowoleni, uśmiechnięci  i pełni niezapomnianych wrażeń.

Opracowała: Agnieszka  Chodowiec