• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg

ARCHIWUM SP

Konkurs recytatorski PAPIEŻ - PASTERZ - POETA

Dnia 7.października 2013 r. odbył się szkolny KONKURS RECYTATORSKI „PAPIEŻ- PASTERZ – POETA” . W konkursie wzięło udział 22 uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Dzieci recytowały poezję wielkiego rodaka i patrona szkoły - Jana Pawła II. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panią Agnieszkę Chodowiec oraz panią Agnieszkę Tartanus. Pracę nauczycielek i zaangażowanie dzieci obserwowała studentka Uniwersytetu Warszawskiego pani Katarzyna Czeczott.

Zwycięzcy etapu szkolnego:

  • I miejsce – Małgorzata Miklaszewska - uczennica klasy IV c

  • II miejsce – Michalina Pietrzak - uczennica klasy VI b

  • III miejsce -Daria Koper - uczennica klasy V b

Komisja wyróżniła troje uczniów:

  • Karolinę Orłowską – uczennicę klasy IV b

  • Dawida Lange – ucznia klasy IVb

  • Julię Jesiotr – uczennicę klasy IVc

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe( „Top 10 Polska” oraz „Polska jest naj…”), papier listowy, teczki na gumkę, dyplomy.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – Agnieszka Chodowiec.

 

Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach 2013

Na zakończonych przed chwilą Indywidualnych Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich w Czarnogórze, Jakub Mechliński, zawodnik Klubu Szachowego Piątka Skierniewice oraz uczeń klasy szachowej w Szkole Podstawowej nr 5, wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Europy w kategorii do lat 8!

Serdeczne gratulacje dla świeżo upieczonego Mistrza Europy i jego trenera Bogusława Bodera.

 

Wystawa "Skierniewice. Miasto i ludzie"

W dniu 16 września uczniowie klasy VA byli na wystawie ph.:"Skierniewice. Miasto i ludzie". Wystawa została zorganizowana przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach przy ul. Mszczonowskiej 43A. Mieli możliwość porównania jak Skierniewice wyglądały dawniej w latach 20-tych, 50-tych, a jak wyglądają dzisiaj. Mogli porównać krajobrazy, zabudowania, układ ulic poszczególnych dzielnic Skierniewic, zobaczyć jak w XX wieku ubierali się ludzie, czym jeździli, czego używali w domach, itp.
Serdecznie wszystkim polecamy.

   

Strona 4 z 4