• 0.63577200_1331151850_imagefor_2.jpg
  • 0.84534600_1331151860_imagefor_2.jpg

ARCHIWUM SP

MISTRZOWIE POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

Drużyna chłopców i dziewcząt ze szkoły podstawowej zdobyła mistrzostwo powiatu
w czwórboju lekkoatletycznym. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach: w biegu na 60 m, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową i w biegu długim (600m dziewczęta, 1000 m chłopcy). Wyniki poszczególnych konkurencji przeliczone zostały na punkty, których suma stanowiła o wyniku końcowym całej drużyny. W zwycięskich zespołach startowali:

Dziewczęta:

1. Sitarek Weronika VI a

2. Częstochowska Kinga VI a

3. Sędrowska Marika VI a

4. Sopyła Julia V a

5. Zwolińska Nikola IV a

6. Tałałaj Natalia V b

7. Krakowiak Maja V d

 

Chłopcy:

1.Czarnecki Kacper VI c

2. Wieczorek Kacper VI b

3. Jasiński Jakub VI b

4. Krupa Oskar VI a

5. Pastucha Bartosz VI a

6. Zbącki Karol VI a

 

Obydwie drużyny awansowały na zawody rejonowe, które odbędą się 28 maja 2015 roku w Kutnie. Trzymamy z wszystkich kciuki i życzymy awansu na zawody wojewódzkie.

Opiekunem drużyny dziewcząt była Małgorzata Charzewska a chłopców Justyna Wudkiewicz.

 

konkursy

Mamy się czym pochwalić!

I semetr 2014/2015 dla szkoły podstawowej był obfity w konkursy rangi szkolnej, międzyszkolnej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Odbyły się konkursy matematyczne, polonistyczne, przyrodnicze, historyczne, językowe, artystyczne, sportowe i  wiedzy religijnej. Nasi uczniowie zajmowali wysokie nagradzane miejsca. Wszyscy uhonorowani zostali na apelu zorganizowanym przez samorząd szkolny.

Oby tak dalej!!! Życzymy kolejnych sukcesów!!!

Czternaścioro uczniów naszej szkoły ze szkoły podstawowej klas V-VI i gimnazjum wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej  Olimpus, gdzie musieli wykazać się wiedzą na temat mitów na podstawie "Mitologii" Jana Parandowskiego.

Wszyscy spisali się znakomicie zajmując wysokie miejsca.

VII miejsce i dyplom laureata -  Daria Koper z klasy VIb

VI miejsce i dyplom laureata - Joanna Pień z klasy VIc

V miejsce, dyplom laureata i  nagroda książkowa - Grzegorz Komorowski z IIe gimnazjum

II miejsce, dyplom laureata i  nagroda książkowa - Mateusz Broczkowski z klasy VIb

I miejsce, nagroda książkowa i grawerowany dyplom laureata - Małgorzata Miklaszewska z klasy VC

Nagrody i dyplomy zostały wręczone na apelu szkolnym.

Anna Miklaszewska - nauczyciel historii


 

 

W piątek 20.02 2015 odbył się I etap (szkolny) międzyszkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II dla szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 17 osób. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów i będą reprezentować szkołę w etapie międzyszkolnym dn. 05.03 2015 to:

z klas II-III: Paćkowski Dawid IIIb, Więcek Przemysław IIIc, Rechnio Szymon IIIa

z klas IV-VI: Małgorzata Miklaszewska Vc, Michał Popiński IVb, Anna KIndel Vc

Życzymy powodzenia!

opracowała: A. Miklaszewska

 

Moja wymarzona ekopracownia

W kwietniu 2014r nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Moja wymarzona ekopracownia" ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W dn. 26.06.2014r zgodnie z Uchwałą Funduszu nr 1507/2014 szkoła otrzymała dotację na realizację zadania "Ekolodzy w Szkole Podstawowej Nr5"-pracownia edukacji ekologicznej w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach.

Wartość ogólna tego przedsięwzięcia wynosi 41 983,91 pln. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup nowego wyposażenia, sprzętu multimedialnego i pomocy dydaktycznych związanych z edukacją ekologiczną. W pracowni zaplanowano zajęcia lekcyjne z przyrody oraz zajęcia pozalekcyjne Koła Ekologicznego. Szczegółowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na:

https://sites.google.com/site/przyrodawzsso

   

SZÓSTOKLASIŚCI NA WYCIECZCE

 

ŚLADAMI PIERWSZYCH PIASTÓW

W dniach od 11 do 13 czerwca 2014r. uczniowie klasy VIc (wychowawczyni – pani Agnieszka Chodowiec) oraz uczniowie klasy VIb (wychowawczyni – pani Sylwia Dębowska) pojechali na wycieczkę do Poznania, Biskupina i Wenecji.

Dzieci zwiedziły piękny i zabytkowy Poznań w formie gry miejskiej, poznały legendę o poznańskich koziołkach, a także smakowały przepysznych rogali marcińskich. W Biskupinie uczniowie obejrzeli osadę obronną kultury łużyckiej. Wczesnośredniowieczna osada , domy pierwszych rolników, zajęcia ludności z okresu wczesnopiastowskiego  bardzo się uczniom podobały. Wychowankowie mieli możliwość zwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodnika. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gnieźnie. Uczniom  zostały przypomniane dzieje Gniezna, a także królewska przeszłość Polski. W Koninie obejrzeli seans w kinie 6D.

Wychowankom podobały się zajęcia integracyjne z instruktorami zorganizowane na terenie ośrodka Wiktorowo (survivalowy tor przeszkód i gry terenowe).

Do Skierniewic wszyscy wrócili zadowoleni, uśmiechnięci  i pełni niezapomnianych wrażeń.

Opracowała: Agnieszka  Chodowiec

 


 

Wycieczka

W dniu 28 marca 2014 roku klasa Va i VIb były na wycieczce w Warszawie. Najpierw spacerowaliśmy po Starym Mieście. Jechaliśmy najstarszymi w Warszawie schodami ruchomymi. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, pomnik Syrenki Warszawskiej, mury obronne starej Warszawy. Potem zwiedzaliśmy Zamek Królewski. Na uczniach zrobił on ogromne wrażenie. Szereg dużych, kolorowych komnat, każda inna i pełniąca inne funkcje malowały na ich twarzach zdziwienie. Uczniowie podziwiali dzieła sztuki polskich i zagranicznych artystów malarzy, rzeźbiarzy i architektów. Wizyta w Zamku Królewskim była znakomita lekcją historii. Nasi podopieczni dostrzegli różnice między epokami: w życiu, w stylu ubioru, dekorowania wnętrz i światopoglądu. Na koniec pobudziliśmy nasze umysły do myślenia w Centrum Nauki Kopernika. Dzieci poznawały zjawiska fizyczne i chemiczne oraz przyrodnicze. Używały zmysłów i śmiało korzystały z możliwości przekonania się na własnej skórze, jak na człowieka działają niektóre siły natury. Mogły zapoznać się z anatomią własnego ciała, poznać etapy ewolucji człowieka i otaczającego go świata. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.
Opiekunami wycieczki były: Sylwia Dębowska, Anna Łukasik

 


 

DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE

   

Strona 2 z 4