Ułatwienia dostępu

^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NA TERENIE SZKOŁY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSÓB, KTÓRYCH OBECNOŚĆ NIE JEST KONIECZNA DO ZAPEWNIENIA REALIZACJI ODBYWAJACYCH SIĘ ZAJĘĆ.

AKTYWNY DZIEŃ W PARKU WODNYM SUNTAGO

28 lutego 2024 roku liczna grupa uczniow naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego spędziła aktywny dzień w Parku Wodnym Suntago we Wręczy. Podczas pobytu na obiekcie można było korzystać z atrakcji takich jak fala na której należy zachować wielką rozwagę i nie przeceniać swoich umiejętności pływackich, liczne zjeżdżalnie zarowno klasyczne jak i na pontonach oraz lagodna rzeka przygód. Ciekawym doświadczeniem bylo rowniez korzystanie z basenów zewnetrznych kiedy wokół nas jeszcze trwa zima.

WYCIECZKA KLASY I b DO SĄDU REJONOWEGO W SKIERNIEWICACH

28 lutego 2024 roku w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach odbyła się symulacja, którą poprowadzili sędziowie z udziałem uczniów klasy I b. Dzieci wcieliły się w asystentów prokuratora, aplikantów adwokata i zasiadły w składzie sędziowskim. W rolę protokolanta wcieliła się jedna z dziewczynek.

   Oskarżona, zwana Płotką w dniu 6 grudnia 2023 roku dopuściła się rozboju na Św. Mikołaju w pobliskiej Dekadzie - zabrała worek z prezentami. W czasie złożonych przez nią zeznań  okazało się, że przez kilka lat nie dostała prezentów, o jakich marzyła, a ostatnio otrzymała zamiast prezentu, rózgę. Była bardzo z tego niezadowolona, dlatego postanowiła zrekompensować swoją krzywdę. W trakcie procesu oprócz oskarżonej przesłuchany był świadek i poszkodowany – Św. Mikołaj.

    Po naradzie Sąd wymierzył karę 6 miesięcy pracy w czynie społecznym w wymiarze 20 godzin pracy miesięcznie  na rzecz Schroniska dla Zwierząt oraz 6 miesięcy pracy w fabryce zabawek Św. Mikołaja.

    Następnie pracownicy Sądu rozmawiali z dziećmi o tym, jaka jest ich rola podczas rozprawy, oraz po czym odróżnić togę sędziowską od togi obrońcy i prokuratorskiej. Dzieci mogły obejrzeć łańcuch sędziowski, dotknąć młotka sędziowskiego, przymierzyć togę.

   To była lekcja pełna niezapomnianych wrażeń.

                                                               Opracowanie: Ewa Szymańska

POZNAJEMY SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ

14 lutego 2024 r. uczniowie klasy II b uczestniczyli w zajęciach edukacji regionalnej organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach.

 


       logo (1) Kuratorium Oświaty w Łodzi        logo cke           logo oke  logo skier      logo poradnia         

 

                                                      logo bip


 

       

Copyright © 2024. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Skierniewicach Rights Reserved.